Звернення Міністра охорони здоров'я

Дата: 19.03.2020 11:20

Міністр охорони здоров’я Ілля Ємець звернувся до українців у зв’язку з посиленням обмежень під час карантину.

Шановні українці!

Влада запровадила карантин. Обмежено  режим роботи транспорту, зачинені кафе, бари, ресторани. На жаль, багато хто сприймає ці заходи легковажно та нехтує встановленими протиепідемічними правилами та способами індивідуального захисту. Я ще раз наголошую, ситуація вкрай серйозна. Не ставте під загрозу своє здоров’я  та здоров’я ваших близьких.

Занотуйте: карантин - це не канікули чи відпустка. Якщо ви не пішли на роботу, це не означає, що треба ходити в гості до друзів. Ми наполягаємо, щоб ви залишалися вдома. Самоізоляція  - це нова життєва філософія всіх свідомих людей по всьому світу. Не будьте байдужими до друзів та знайомих. Всіма способами пропагуйте домашній режим. Прості речі рятують життя!

Влада робить дуже правильні кроки, і у разі необхідності ми будемо вводити ще більш жорсткий режим. Навіть, якщо це комусь не подобається. Під загрозою невидимого ворога всі державні органи синхронізовано працюють у посиленому режимі. Наш обов’язок - захистити український народ.

Друзі, піклуйтеся одне про одного.

Корисна інформація Всесвітньої організації охорони здоров’я за посиланням.

Рекомендації  ВООЗ для населення

Якщо у Вас відсутні симптоми респіраторної інфекції потрібно дотримуватися наступних правил:

- максимально намагатися уникати скупчення людей та частого відвідування закритих переповнених приміщень;

- дотримувати дистанцію не менше 1 метра від любої людини з респіраторними симптомами (наприклад кашель, чхання)

- часто проводити гігієнічну обробку рук, використовуючи спиртовмісні дезінфікуючи засоби, якщо руки не мають видимих забруднень. У разі наявності забруднень – мити руки з милом;

- під час кашлю або чхання прикривати рот та ніс рукою, зігнутою у лікті або серветкою, яку необхідно відразу викинути та обробити руки;

- по можливості не торкатися руками рота та носа;

- медична маска не потрібна, оскільки відсутні докази її користі для захисту від зараження (лише для уникнення торкання обличчя руками).

Особи з респіраторними симптомами повинні:

- носити медичну маску;

- звернутися за медичною допоомгою якомога швидше при появі лихорадки, кашлю та ускладненого дихання;

Якщо хворий зі згаданими симптомами знаходиться вдома, потрібно дотримуватися правил ізоляції та впершу чергу звернутися до лікаря і виконувати його рекомендації.  Отже в домашніх умовах необхідно:

- пацієнти з легкими респіраторними симптомами повинні:

- часто обробляти руки з використання спиртовмісних дезінфікуючих речовин, якщо руки не мають видимого забруднення, та при наявності такого – мити руки з милом;

- триматися на відстані не менше 1 метра від здорових людей;

- пацієнту потрібно носити медичну маску постійно;

У випадку, якщо людина не може носити маску, необхідно дотримуватися респіраторної гігієни: прикривати рот та ніс під час кашлю та чхання одноразовою паперовою серветкою. Після використанн серветку відразу викидати. Відразу необхідно обробити руки або помити з милом.

- провітрювати жиле приміщення.

Члена сімї потрібно :

- триматися на відстані не менше 1 метра від хорого;

- носити медичну маску під час перебування в одній кімнаті з хворим;

- утилізувати одноразові засоби догляду відразу після використання;

- обробляти руки після контакту з дихальними виділення;

- забезпечувати посилену вентиляцію жилих приміщень;

- робити вологе прибирання в жилому приміщенні.