Іванівка

Іва́нівка — село в Україні, в Кам'янсько-Дніпровському районі Запорізької області. Населення становить 2329 осіб.

Географічне розташування

Село Іванівка знаходиться на лівому березі Каховського водосховища (Дніпро), вище по течії на відстані 1 км розташоване село Благовіщенка, нижче за течією на відстані 2,5 км розташоване село Новоукраїнка.

Історія

На околиці Іванівки виявлено наконечники стріл скіфсько-сарматського часу (III—II ст. до н. е.) та римські амфори (III—IV ст. н. е.).

Село засноване в 90-х роках XVIII ст. запорізькими козаками, які й раніше мали тут зимівники. Деякий час воно називалося Синельниковим, а з 1795 року — Іванівкою.

Станом на 1886 рік в селі Балківської волості Мелітопольського повіту Таврійської губернії мешкало 1327 осіб, налічувалось 210 дворів, існували православна церква, школа, 2 лавки, рибний завод.

• Основа економіки села — індивідуальні тепличні господарства.
  • «Іванівка», сільськогосподарський багатофункціональний кооператив.

Об'єкти соціальної сфери

• Школа.