Благовіщенська громада

Запорізька область, Василівський район

Сплата єдиного соціального внеску сьогодні – гарантована пенсія в майбутньому

Дата: 13.07.2021 16:54
Кількість переглядів: 102

Фото без опису


Сплата єдиного соціального внеску сьогодні –

гарантована пенсія в майбутньому

 

    Одним з принципів загальнообов’язкового державного соціального страхування є зацікавленість кожної працездатної особи у власному пенсійному забезпеченні по досягненні пенсійного віку.

   Умови призначення пенсії за віком визначені статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» № 1058-IV від 09.07.2003 р. Починаючи з 2021 року право на призначення пенсії за віком після досягнення 60 років мають особи за наявності страхового стажу не менше 28 років, а з 2028 не менше 35 років.

     Для зарахування страхового стажу фізичним особам підприємцям, в тому числі тим, які обрали спрощену систему оподаткування, особам, які провадять незалежну професійну діяльність необхідно своєчасно сплачувати єдиний соціальний внесок (до 20-го числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок) та подавати річну звітність до органів Державної податкової служби.

   Дані звітності про дохід та сплату єдиного внеску завантажуються до бази даних Реєстру застрахованих осіб та в подальшому використовуються для призначення пенсії, допомоги в центрі зайнятості та інших соціальних виплат.

   Згідно чинного законодавства фізичні особи підприємці зобов’язані сплачувати єдиний внесок в розмірі 22% від мінімальної заробітної плати. З 01 січня 2021 року мінімальна заробітна плата складає 6 000 грн., відповідно мінімальний страховий внесок – 6 000 грн. х 22%= 1 320 грн.

    Періоди, за які не нарахований та не сплачений єдиний внесок, не зараховуються до страхового стажу.

  Якщо ж сума заявленого доходу, з якого сплачено єдиний внесок, менша за мінімальний розмір, то страховий стаж для обчислення пенсії розраховується пропорційно сплаченим внескам від фактично заявленого доходу.

   Станом на 1 липня 2021 року по Кам'янсько – Дніпровському району 11 підприємств та 195 фізичних осіб - підприємців мають заборгованість зі сплати єдиного внеску, що призводить до не зарахування працівникам до страхового стажу періодів, за які не сплачений в повному обсязі єдиний внесок. В подальшому це може вплинути на визначення права на пенсію за віком та на розмір майбутньої пенсії.

   Інформація про сплачені внески до Пенсійного фонду та кількості років страхового стажу доступна для застрахованих (працюючих або самозайнятих) осіб на веб-порталі Пенсійного фонду України.

   Найкращим способом отримати доступ до неї є реєстрація в особистому кабінеті на веб-порталі електронних послуг (адреса порталу – http://portal.pfu.gov.ua).

 

  Шановні підприємці! Пам’ятайте від сплачених страхових внесків сьогодні – залежить Ваша пенсія завтра. Не позбавляйте себе права на пенсійні виплати, тримайте майбутнє в своїх руках.

  Головне управління Пенсійного Фонду України в Запорізькій області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора