Благовіщенська громада

Запорізька область, Василівський район

ДЕНИС ШМИГАЛЬ: ПОПРИ СВІТОВУ ЕНЕРГЕТИЧНУ КРИЗУ, ЦІНА НА ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЮ ДЛЯ ПРОМИСЛОВОСТІ В УКРАЇНІ СУТТЄВО НИЖЧА, НІЖ У ЄВРОПІ

Дата: 03.11.2021 10:12
Кількість переглядів: 2347

Фото без опису


   За ініціативи Президента України, тариф на електроенергію для 80% українських родин було знижено до 1,44 грн за кВт⋅год з 1 жовтня цього року. Про це заявив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час робочої поїздки в Запорізьку область.

   Очільник Уряду зазначив, що для домогосподарств із місячним рівнем споживання більш як 250 кВт⋅год тариф на електроенергію залишився без змін.

   «Тарифи на електроенергію для населення встановлює Уряд, і в Україні цей тариф найнижчий серед усіх європейських країн. Більше того, з 1 жовтня було ухвалено рішення про зниження тарифів на електроенергію, і ми не плануємо їх підвищувати. Уряд розуміє, що в умовах коронакризи необхідно підтримати людей», — відзначив Денис Шмигаль.

   Також Прем’єр-міністр підкреслив, що ціна на електроенергію для промисловості в Україні визначається за ринковими принципами: на основі прямих договорів або на біржі. У жовтні ціни на спотових ринках України були суттєво нижчі від європейських.

   «У Європі та світі наразі спостерігається енергетична криза. Ціни на енергоносії зростають рекордними темпами. Ціна на газ досягнула історичних максимумів. Ціни на вугілля зросли в 5 разів за минулий рік. Водночас у жовтні в Україні ціни на електроенергію для промисловості були на 25% нижчі, ніж у Польщі, і більш ніж вдвічі нижчі від цін у Румунії та Угорщині», — наголосив очільник Уряду.

 

   Довідково

   Ціна в ОЕС України у жовтні в середньому становила 82 євро/МВт·год.

   Ціна на спотовому ринку Польщі у жовтні — 103 євро/МВт·год.

   Ціна на спотовому ринку Словаччини у жовтні — 151 євро/МВт·год

   Ціна на спотовому ринку Румунії у жовтні —192 євро/МВт·год

   Ціна на спотовому ринку Угорщини у жовтні — 197 євро/МВт·год

 

   За матеріалами Урядового порталу


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора