Благовіщенська громада

Запорізька область, Василівський район

Майбутня пенсія залежить від розміру сплаченого єдиного соціального внеску

Дата: 18.11.2021 09:58
Кількість переглядів: 103

Фото без опису


Майбутня пенсія залежить від розміру сплаченого

єдиного соціального внеску

 

   Сьогодні кожен працюючий особисто за допомогою вебпорталу електронних послуг Пенсійного фонду України (portal.pfu.gov.ua) має можливість одержати інформацію щодо нарахованої заробітної плати, щомісячного розміру сплачених внесків та страхового стажу.

   З 1 січня 2021 року розмір мінімальної заробітної плати становить 6000,0 грн., з якої повинен бути сплачений єдиний соціальний внесок, мінімальний розмір якого становить 1320,0 грн.

   Але деякі роботодавці ігнорують гарантований рівень мінімальної заробітної плати, бажаючи уникнути зайвих, на їхню думку, витрат - виплачуючи офіційну заробітну плату менше мінімальної або оформляють працівників на роботу погодинно на неповний робочий час, а решту виплачують «в конверті».

   По Благовіщенській сільській об'єднаній територіальній громаді  в різних сферах діяльності протягом березня – травня поточного року 5 суб’єктів господарювання нарахували заробітну плату у розмірі менше мінімальної 16 застрахованим особам. Доплату до мінімального страхового внеску не здійснили 5 суб’єктів господарювання по 18 застрахованим особам.  Відповідно зарахування страхового стажу буде здійснено пропорційно сплаченим страховим внескам, у зв'язку з чим у розрахунок стажу для визначення права на пенсію увійде не повний місяць.

   Також низька заробітна плата безпосередньо впливає на розрахунок коефіцієнту заробітку, який враховується при обчисленні пенсії. Як наслідок - застраховані особи втрачають частину майбутньої пенсії.

   Таким чином, неоформлені належним чином трудові відносини між працівником та роботодавцем, позбавляють права громадян на отримання соціальних пільг та виплат, гарантованих державою.

   Шановні роботодавці: своєчасно та в повному обсязі сплачуйте єдиний соціальний внесок відповідно до норм чинного законодавства.

 

Головне управління Пенсійного Фонду України в Запорізькій області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора