Благовіщенська громада

Запорізька область, Василівський район

Служба зайнятості пропонує низку освітніх можливостей

Дата: 25.01.2022 15:14
Кількість переглядів: 103

Фото без опису


Служба зайнятості пропонує низку освітніх можливостей

   Серед комплексу заходів, які перебувають у центрі уваги для забезпечення продуктивної зайнятості громадян, є організація професійного навчання, що є одним з актуальних інструментів зниження рівня безробіття, підвищення якості трудового потенціалу.

   Його основними цілями є набуття та вдосконалення професійних знань, умінь і навичок безробітних для забезпечення відповідного рівня професійної кваліфікації та конкурентоспроможності на ринку праці.

   Протягом 2021 року за направленням Державної служби зайнятості у Запорізькій області професійне навчання проходило майже 1300 зареєстрованих безробітних. А рівень працевлаштування після закінчення профнавчання склав 98,2%.

   «Які освітні можливості має у своєму арсеналі служба зайнятості? Професійне навчання дорослих – процес нелегкий та відповідальний і зорієнтований на подальше працевлаштування людини вже за новим фахом. І тут треба зважати, насамперед, на професійний досвід «студента», його кваліфікаційні уміння й навички та реальні потреби ринку праці», - інформує директорка Запорізького обласного центру зайнятості Ірина Дуднік.

   Враховуючи рівень освіти, професійний досвід, тривалість безробіття, у тому числі перебування на обліку в центрі зайнятості безробітним підбираються доступні для них види навчання: якщо безробітний не має професії, служба зайнятості надає змогу отримати ії шляхом первинної професійної підготовки. У 2021 році вперше отримали професію 17 безробітних;

  • якщо отримана раніше професія не користується попитом у роботодавців-замовників кадрів або людина вже не може виконувати опановану професію, їй пропонується пройти перепідготовку, отримавши нову професію – таким правом скористались 80 осіб;

  • у разі, коли здобута раніше професія потребує застосування нових знань, умінь та навичок, особі необхідно підвищити кваліфікацію для збільшення власної конкурентоспроможності на ринку праці. У 2021 році кваліфікацію підвищили 1194 особи.

   За індивідуальною формою професійне навчання проходило 105 осіб.

Найзатребуванішими професіями були:

- адміністратор

- верстатник широкого профілю

- електрогазозварник

- електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування

- кухар

- молодша медична сестра

- оператор котельні

- продавець продовольчих товарів.

   Протягом 2021 року 90 осіб пройшли професійне навчання у центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, у тому числі шляхом дистанційного навчання, зважаючи на карантинні обмеження.

   Наразі також розвивається дуальна форма навчання безробітних . Ефективність та результативність навчання безробітних за такою формою, гарантована, адже воно передбачає врахування особливостей та специфіки виробництва, а весь навчальний процес супроводжують досвідчені педагогічні працівники та наставники від роботодавця. А поєднання отриманих теоретичних знань з практичним досвідом роботи на одному чи кількох підприємствах, дає змогу безробітному адаптуватися на робочому місці, а роботодавцю - отримати кваліфікованого фахівця.

За 2021 рік 15 осіб пройшли навчання за дуальною формою за такими професіями як:

- верстатник широкого профілю;

- слюсар із складання металевих конструкцій;

- електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування;

- електрогазозварник;

- кухар та інші.

   Також протягом 2021 року Запорізькою службою зайнятості було видано та реалізовано 16 ваучерів для підтримання конкурентноспроможності осіб на ринку праці.

   У 2021 році в рамках співпраці з представниками проєкту EU4Skills/Професійна інтеграція внутрішньо переміщених осіб (GIZ) 8 осіб підтвердили результати неформального навчання за професією «Кухар» в Одеському ЦПТО.

 

Додаткову інформацію можна отримати у відділі взаємодії з роботодавцями

Кам’ янсько - Дніпровської районної філії Запорізької ОЦЗ (0238) 2-65-02, (0238)2-65-03


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора