Підсумки 2021 року. Пенсійний фонд України

Дата: 18.02.2022 13:11

Про основні показники роботи у сфері пенсійного забезпечення в 2021 році, про перерахунки пенсій в прийдешньому 2022 році, про нові можливості з призначення пенсій сьогодні розповіла начальник відділу обслуговування громадян №13 Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області, що обслуговує населення Кам’янсько-Дніпровської, Водянської та Благовіщенської  територіальних громад Оксана Цигрик.

Органи Пенсійного фонду України постійно удосконалюють і покращують рівень обслуговування громадян, забезпечують відкритість своєї діяльності та найзручніші форми доступу до інформації широкому загалу.

Прийом громадян здійснюється із забезпеченням карантинних заходів, в робочому режимі з 8 до 17 години. Протягом 2021 року стаціонарно в приміщенні управління надано надано 6953 послуги, в тому числі прийнято 320 заяв для призначення нових пенсій, 569 заяв для проведення індивідуальних перерахунків пенсій, 987 заяв з інших питань щодо пенсій, в тому числі 763 заяви для виплати допомоги на поховання та недоотриманої пенсії (виплачено майже 4,5 млн. грн.), надано 2132 довідки з різних питань, 1542 особи отримали консультації.

На обліку перебуває 9584 отримувачів пенсій, середній розмір пенсії станом на 01.01.2022 – 3041,87 грн. (середнє збільшення протягом 2021 року на 299,38 грн.)

Задля забезпечення можливостей доступу до отримання пенсійних послуг, продовжується робота спеціалістів відділу на віддалених робочих місцях в територіальних громадах: с.Велика Знам’янка з 9-00 г. до 11-00 г. остання п’ятниця місяця, с.Водяне 9-00 г. до 11-00 г. перша п’ятниця місяця, Благовіщенка з 9-00 г. до 11-00 г. перший понеділок місяця.

Протягом робочого дня щоденно працює телефон «гарячої» лінії 06138 21815, звернутися можна також за допомогою програми СКАЙП kdnpfu12 та електронної пошти відділу kamdnip@zp.pfu.gov.ua. Крім того, послуги можна отримати дистанційно, в електронній формі через вебпортал Пенсійного фонду України, без додаткового звернення до органів Пенсійного фонду. Дистанційне обслуговування наразі є актуальним і набуває все більшого поширення. До кола дистанційних послуг сьогодні вже належить й можливість надання документів для внесення в Реєстр застрахованих осіб для подальшого автоматичного призначення пенсії, призначення і перерахунку пенсій, отримання довідок с QR кодом (довідки формуються Пенсійним фондом України з використанням перевірочних кодів (цифрового та QR) та не потребують підпису спеціаліста). Електронні послуги надаються кожній особі індивідуально. Портал працює з дотриманням вимог захисту персональних даних.

Які перерахунки пенсій будуть проведені протягом 2022 році, чи очікувати громадянам додаткового підвищення пенсій в цьому році?

В 2022 році будуть проведені перерахунки пенсій, передбачені законодавством і аналогічні перерахункам минулого року. Протягом року, на виконання правових актів, без додаткового звернення осіб, вже розпочате здійснення деяких перерахунків пенсій, інші будуть проведені із встановлених дат.

Так, в зв’язку з підвищенням мінімальної заробітної плати до 6500 грн. з 01.12.2021, для осіб, яким виповнилось 65 років, не працюють і мають страховий стаж 30 років жінки, 35 років чоловіки встановлений мінімальний розмір пенсії 2600 грн. (40 % мінімальної заробітної плати).

Раніше прийнятими рішеннями Уряду встановлена мінімальна пенсійна виплата для осіб старше 80 років у розмірі 2600 грн., для осіб віком від 75 до 80 років у розмірі 2500 грн., за наявності страхового стажу у чоловіків 25 років, у жінок 20 років.

З березня поточного року будуть проведені перерахунки призначених в 2022 році пенсій,  в зв’язку з уточненням показника середньої заробітної плати по Україні за три роки, що передують року звернення, який використовуються при обчислені розміру пенсії, а також перерахунки пенсій, пов’язані з доданням страхового стажу 24 місяці після призначення/попереднього перерахунку пенсії, з 01.04.2021 - в червні поточного року;

- з індексації (підвищення на 14%) показника середньої заробітної плати по Україні, який використовуються при обчислені розміру пенсії з 01.03.2022;

із зміною прожиткового мінімуму для різних демографічних груп населення з 01.07.2022, з 01.12.2022 для непрацюючих пенсіонерів.

Для пенсіонерів, розмір пенсійної виплати в яких складає прожитковий мінімум, перерахунки будуть проведені з липня (підвищення з 1934 грн. до 2027 грн.) та з грудня до 2093 грн.

Автоматично, без звернення осіб, здійснюється нарахування компенсаційної виплати особам, яким виповнилось 80 років в сумі 570 грн. (раніше 500 грн.) та особам віком від 75 до 80 років в розмірі 456 грн. (раніше 400 грн.). З жовтня цього року до програм підвищення доходу осіб поважного віку, будуть включені пенсіонери 70+, які одержуватимуть виплату у розмірі 300 грн.

Окремим категоріям осіб, зокрема, особам з інвалідністю 1 групи та пенсіонерам віком з 60 до 65 років з повним страховим стажем (30 років жінки/35 років чоловіки) буде встановлена доплата до пенсії з 2200 до 2300 грн. Непрацюючим пенсіонерам, яким в березні встановлена така доплата до 2300 грн., з грудня 2022 року  мінімальна пенсійна виплата складатиме 2500 грн.

Всі проведені перерахунки і підвищення по пенсійній справі можна спостерігати особисто, без звернення до Пенсійного  фонду в особистому кабінеті на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України, попередньо зареєструвавшись на ньому або за допомогою кваліфікованого електронного підпису.

Безпосередньо до відділу можна звернутися особисто або за телефоном “гарячої” лінії 06138 21815, що працює постійно, протягом робочого часу.